Články_Aktuality

Česká mincovna představila na letošním 14. ročníku veletrhu Sběratel novinku „První mincovní dopis - Mosazná medaile Prašná brána - mincovní dopis proof“ v historii České republiky. Mincovní dopis měli návštěvníci možnost zakoupit na stánku společnosti. Dopis byl emitován v počtu 500 kusů.  

Mincovní dopis je unikátním spojením filatelie a numismatiky a byl vydáván při příležitosti veletrhu Sběratel.

Mosazná medaile Prašná brána - mincovní dopis proof

Dopis (medaile) je do dopisu zatavena a má tvar známky.

Každý, kdo si na veletrhu Sběratel mincovní dopis zakoupil, obdržel současně od České mincovny známku s přítiskem vydanou Českou poštou. Známka byla vydána pouze v nákladu 56 TL. Což znamená, že celkový počet vydaných známek s přítiskem bylo jen 504 kusů. Uvedenou známku s přítiskem pak bylo možno opatřit unikátním příležitostným razítkem České pošty zhotovenému k 14. veletrhu Sběratel.  

Jak známka s přítiskem, tak i samotný mincovní dopis by se tedy mohl v blízké době, vzhledem ke své unikátnosti, stát zajímavým sběratelským artiklem.   

Česká mincovna na veletrhu Sběratel 2011 14. mezinárodní veletrh Sběratel, Sběratel Sammler Collector Poštovní správa spojených národů, Den OSN, veletrh Sběratel

Česká pošta s.p. vydá mimořádný pamětní list


 
Současně  v pátek dne 23. prosince 2011 bude na poště "119 00 PRAHA 012" umístěné v areálu Pražského hradu (na III. nádvoří Hradu) používáno smuteční příležitostné razítko v černé barvě.
Autorem grafického návrhu a rytiny razítka je pan Miloslav Bláha. V kresbě razítka je letopočet narození a úmrtí prezidenta Václava Havla doplněný o jeho podpis se srdíčkem. Razítko bude používáno v běžné otvírací době pošty, tj. v pátek od 08.00 do 18.00 hodin.

 

 

(PaL) v den státního pohřbu exprezidenta Václava Havla. Na PaL bude použita známka s kuponem "Růže nad Prahou" nominální hodnoty "E" (výplatné Evropa), na kuponu bude podpis Václava Havla a srdce.
Znalec v oboru filatelie

Znalec v oboru filatelie

Ing. dr. Rudolf Gilbert, profesor na grafické škole v Praze, světově uznávaný soudní znalec v oboru filatelie

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (2990 | 34%)
Ne (2796 | 32%)
Sběratelský deníček sběratele SEO katalog 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one