Seznam jednotlivých aktuálních národních i mezinárodních filatelistických výstav s odkazem na webové stránky.

Pokud se na uvedené výstavy nedostavíte osobně, lze využít možnost shlédnout jejich webovou prezentaci.

Ve středu 05. 09. 2012 proběhne již 22. minivýstavka, která se bude konat jako obvykle v prostorách bývalé prodejny filatelie v prvním patře budovy Hlavní pošty Praha 1 v Jindřišské ulici (ochoz nad dvoranou). Bude zde možnost prohlédnout si výtvarné návrhy, rytecké rozkresby a podklady pro tisk vydaných příležitostných známek, FDC, razítek na FDC a dopisnic:

Aršík: Pěstitelství – krása orchidejí, nominální hodnota 62,- Kč (10,-Kč, 14,- Kč, 18,- Kč, 20,- Kč), autoři výtvarného návrhu Libuše a Jaromír Knotkovi, rytec Martin Srb.
Příležitostná známka: „Cestovatel Alberto Vojtěch Frič (1882 – 1944)“, nominální hodnota 10,- Kč, autor výtvarného návrhu Jan Kavan, autor liniové rozkresby a FDC Václav Fajt.
Výplatní samolepicí sešitek: „Václav Zapadlík - Světová auta“, nominální hodnota E (6 různých známek), autor výtvarného návrhu Václav Zapadlík.
Příležitostná dopisnice: „Harley – Davidson Club Praha“, nominální hodnota A, autor Václav Zapadlík.
 
Účast přislíbili:
Výtvarníci: manželé Knotkovi, Jan Kavan a Václav Zapadlík
Rytci: Martin Srb a Václav Fajt
Dále se zúčastní: Ing. Karel Kratochvíl - odborná spolupráce na aršíku a majitel zobrazených orchidejí.
 
Jako čestný host se výstavky účastní vnuk A. V. Friče, spisovatel Rodolfo Ferreira Frič, paraguayský indián z kmene Čamakoko, jehož maminka Hermína byla dcerou A. V. Friče.
Výstavka bude rozdělena na dvě části!!  
Program:
1. část programu
14:00 hod. otevření výstavky „Pěstitelství - Krása orchidejí“ a „Cestovatel A. V. Frič“
14:15 hod. zahájení
15:00 hod. ukončení výstavky
 
2. část programu
15:15 hod. otevření výstavky „Václav Zapadlík – Světová auta“ a „Harley – Davidson Club Praha“
15:30 hod. zahájení
16:30 hod. ukončení celé akce
 
Přizpůsobte počet materiálů pro autogramiádu!!!
PRAŽSKÁ MINCOVNA 1535-1856

ČESKÁ MINCOVNA a NÁRODNÍ MUZEUM pozvali všechny na setkání v rámci cyklu "Hold historickým mincovnám". Akce se koná v pondělí  25.6.2012 od 18.00 v posluchárně nové budovy Národního muzea u příležitosti vydání "Repliky pražského tolaru Rudolfa II. na paměť historie Přažské mincovny, která dle historických pramenů razila české mince od desátého do devatenáctého století.

Ve středu 20. 6. 2012 proběhne již 21. minivýstavka, která se bude konat jako obvykle v prostorách bývalé prodejny filatelie v prvním patře budovy Hlavní pošty Praha 1 v Jindřišské ulici (ochoz nad dvoranou). Bude zde možnost prohlédnout si výtvarné návrhy, rytecké rozkresby a podklady pro tisk vydaných příležitostných známek, FDC, razítek na FDC a dopisnic:

Příležitostnou známku: „100. výročí korunovace sochy Panny Marie na Svatém Hostýně“, nominální hodnota 21,- Kč, autor výtvarného návrhu Oldřich Kulhánek, rytec Miloš Ondráček.
Příležitostnou známku: „Letní olympijské hry + Letní paralympijské hry Londýn 2012“, nominální hodnota 20,- Kč, autor výtvarného návrhu Jan Ungrád, rytec Jaroslav Tvrdoň.
Příležitostnou dopisnici:  „20 let od založení PTC Praha, a.s.“, nominální hodnota A, autor Jiří Slíva.
Příležitostnou dopisnici: „750 let od založení Vysokého Mýta“, nominální hodnota A, autor Pavel Sivko.
Samolepící výplatní známku: „Vlastní známka – vzorové vydání“, nominální hodnota A, autor grafické úpravy tiskového listu akademický malíř a grafik Petr Foltera, autorka návrhu obrazové části známky Ivana Havránková (zn. s vyobr. Balík Do ruky a Balík Na poštu s vlajkou ČP).  
Samolepící výplatní známku: „Vlastní známka – vzorové vydání“, nominální hodnota A, autor grafické úpravy tiskového listu akademický malíř a grafik Petr Foltera, autor návrhu obrazové části známky Mgr. Václav Příleský (zn. s vyobr.  Balík Na poštu).  
Samolepící výplatní známku: „Vlastní známka – vzorové vydání“, nominální hodnota E, autor grafické úpravy tiskového listu akademický malíř a grafik Petr Foltera, autor návrhu obrazové části známky Ing. Josef Bajza, MBA (zn. s vyobr. Balík Do ruky).  
 
Dle informací účast přislíbili:
Jan Ungrád, Jaroslav Tvrdoň, Jiří Slíva, Pavel Sivko
Program:
v 15:00 hod. otevření výstavky
v 15:30 hod. zahájení (s překvapením)
v 16:30 hod. ukončení celé akce
S ohledem na ostatní příchozí přizpůsobte počet svých zásilek pro autogramiádu.
Pozvánka Plasy

Pozvánka Plasy

Plakát Plasy

Plakát Plasy

Vážení sběratelé níže předkládáme pozvánku na výstavu "Plasy cisterciácké 2012".Součástí výstavy velkého exponátu známek rakouského vystavovatele bude i výstavka historických pohlednic Plas a okolí a také ukázka vybraných výtvarných návrhů z majetku Poštovního muzea Praha.
PostFila Praha vytiskne k této příležitosti na přítiskový kupón Braunovo sousoší sv. Luitgardy. Známky budou nalepeny na Pamětním listu, který bude v prodeji na této výstavce.
Všechny případné zájemce upozorˇujeme, že pamětní list s nalepenou známkou a přítiskem na kupónu (jehož vydavatelem jsou pořadatelé výstavy) NELZE zaslat poštou  na dobírku!!!!
27. a 28. dubna 2012 se v Plzni uskuteční tradiční mezinárodní sběratelská burza HobbyMania. Burzu se bude konat v areálu střední průmyslové školy dopravní v Plzni, na adrese Karlovarská třída 99
Změnou oproti předchozím ročníkům je skutečnost, že tentokrát nebude používáno příležitostné poštovní razítko. Plzeňský klub filatelistů připravil "kašet" napodobující razítko, ale o poštovní razítko jako takové se nejedná.
Burza se bude probíhat:
27. dubna 2012 od 14.00 do 18.00 hodin
28. dubna 2012 od 07.30 do 12.30 hodin.
Stoly lze objednat  na tel. čísle +420 371 135 149  (p. Nedvěd).
Ve středu 2. 5. 2012 proběhne již 18. minivýstavka, která se bude konat jako obvykle v prostorách bývalé prodejny filatelie v prvním patře budovy Hlavní pošty Praha 1 v Jindřišské ulici (ochoz nad dvoranou). Bude zde možnost prohlédnout si  výtvarné návrhy, rytecké rozkresby a podklady pro tisk vydaných příležitostných známek, FDC a razítek na FDC a příležitostné dopisnice:
zn. „ 100. Výročí založení českého skautingu“, nominální hodnoty 21,- Kč, autor výtvarného návrhu Marko Čermák, rytec FDC Miloš Ondráček
zn. „Europa – pozvání do vydavatelské země“, nominální hodnoty 20,- Kč, autorka výtvarného návrhu Eva Hašková, rytec Bohumil Šneider
příležitostná dopisnice „Světová gymnastika - Věra Čáslavská“, autor Oldřich Kulhánek. Paní Věra Čáslavská poskytne ke shlédnutí Samurajský meč, Řád Zlatého slunce, který obdržela od japonského císaře, a její významné zlaté olympijské medaile.
Účast přislíbili: Věra Čáslavská, Eva Hašková, Bohumil Šneider, Marko Čermák a Miloš Ondráček.
Program:
tentokrát již od cca v 14:45 hod. otevření výstavky (po ukončení tiskové konference médií s Věrou Čáslavskou) v 15:00 zahájení (z důvodů náročné organizace této výstavky bude dle sdělení vedoucí odd. prodeje zn.tvorby tradiční „překvapení“ vynecháno)
Ukončení celé akce je tentokráte skutečně limitováno 16:30 hodinou. Přizpůsobte tomuto limitu i počet svých zásilek pro autogramiádu, aby se dostalo na všechny.
Dne 12.4.2012 při příležitosti vadání pamětního listu známkové tvorby č.17 "Pocta Bedřichu Housovi" (nar.12.4.1926) se v prostorách bývalé prodejny filatelie v prvním patře budovy Hlavní pošty Praha 1 v Jindřišské ulici (ochoz nad dvoranou) koná jako tradičně minivýstavka vydaných českých známek, na kterých se autorsky podílel B.Housa. Minivýstavka se bude konat jako obvykle v době od 15:00 do 16:30 hod.
Na PLZ je použita známka s dvěma kupony z aršíku "Václav Hollar" s otiskem příležitostného razítka.
Náklad: 2000 ks, poř.č. 36801 – 38800

Pamětní list známkové tvorby č.17 "Pocta Bedřichu Housovi" (nar.12.4.1926) bude v prodeji12.4.2012. Na PLZ je použita známka s dvěma kupony z aršíku "Václav Hollar" s otiskem příležitostného razítka.

 

PLZ 17
Pocta Bedřichu Housovi

Ve středu 4. 4. 2012 se uskuteční 16. minivýstavka, která se bude konat jako obvykle v prostorách bývalé prodejny filatelie v prvním patře budovy Hlavní pošty Praha 1 v Jindřišské ulici (ochoz nad dvoranou).Bude zde možnost prohlédnout si výtvarné návrhy, rytecké rozkresby a podklady pro tisk příležitostné známky, FDC a razítka FDC "Johann Gregor Mendel", nom. 20,- Kč, autor výtvarného návrhu Karel Šafář, rytec Bohumil Šneider. Účast přislíbil pan Šafář i pan Šneider. Lze si připravit materiál z 21. 3. 2012, protože se dodatečně na autogramiádu dostaví výtvarník pan Jiří Slíva (podklady, které se vztahují k Regionální známce z 21.3.2012 budou vystavena rovněž).

Osobnosti - Johann Gregor Mendel (1822 - 1884)

Program: v 15:00 h. otevření výstavky, v 15:30 h. zahájení (opět s překvapením), v 16:30 h.ukončení.

 

 

1

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (2990 | 34%)
Ne (2796 | 32%)
Sběratelský deníček sběratele SEO katalog 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one