Česká pošta vydává od roku 2003 tzv. "Výplatní poštovní známky s kupony určenými pro přítisky".  Ty jsou tištěny na "UTL" (univerzální tiskové listy).

Vzhledem k tomu, že je o tento filatelistický materiál stále větší zájem, rádi bychom udělali v těchto listech přehled. Univerzální tiskové listy se rozlišují podle toho, kdo si motiv kuponu zadla do tisku:

     1) Univerzální tiskové listy s úředním přítiskem
     2) Univerzální tiskové listy s přítisky na základě požadavku zákazníka

     2a) přítisky řady P
     2b) přítisky řady V

Tiskový list  řady "P" (jednotlivé části) + popis


Popis jednotlivých hodnocených částí na univerzálním tiskovém listu "UTL"

Samotný tisk tiskových listů je prováděn dle "Obchodních podmínek pro prodej známek s kupony pro přítisky a obálek s přítiskem" . Celý tiskový list je složen - obsahuje tyto části

- kupon hlavní (KHN) - známková pole K1, K2, K3, K5, K6, K7, K9, K10, K11

- známku pro přítisk (ZN)  

- a kupony K4, K8, K12

- logo České pošty  

- číselná řada tiskového listu V nebo P

Ve většině případů je tiskový list složen z 9ks základních kuponů (KHN), 9ks základních známek pro přítisky (ZN), a dalších kuponů (v polích K4, K8, K12). Další kupony K4, K8, K12 různé vyobrazení a nebo kuponové pole K4 tvoří jeden návrh a K8 a K12 další (shodný).

Jsou však i vyjímky, které nesplňují podmínku, že  k "jednotlivé objednávce, lze bez ohledu na počet objednaných tiskových listů, možno přiložit jen jednu obrazovou předlohu pro přítisk na hlavní kupony a dva texty, fotografie, či drobné grafické prvky pro umístění na doplňkové kupony, které jsou umístěny na pravém okraji tiskového listu".

 

Budeme moc rádi pokud podpoříte zpracovávaný přehled výplatních poštovních známek s kupony určenými pro přítisky řady "P" tím, že nám zašlete scan tiskových listů (9-bloků), které nejsou doposud v evidenci. Rovněž uvítáme jakékoliv informace o počtu vydaných listů, případně zadavateli tisku.  

V případě, že v seznamu naleznete chybu a

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (2990 | 34%)
Ne (2796 | 32%)
Sběratelský deníček sběratele SEO katalog 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one